به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، در معاملات پرنوسان روز چهارشنبه هفته جاری، با رشد بازارهای سهام آمریکا، قیمت نفت ۴ درصد جهش کرد؛ این درحالی است که نگرانی از افزایش تولید و کند شدن اقتصاد جهان که به معنای کاهش تقاضای نفت است،   همچنان به قیمت‌ها فشار می‌آورد.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال و بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، تا ساعت ۲۲:۵۲ به وقت تهران، ۱.۹۴ دلار یا ۳.۶ درصد جهش کرد و به ۵۵.۷۴ دلار رسید.

نفت برنت در معاملات امروز(پنجشنبه) نیز تا ۵۲.۵۱ دلار هم پایین آمده بود. در عین حال، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا(دابلیوتی‌آی)، ۱.۸۶ دلار یا ۴.۱ درصد جهش کرد و به ۴۷.۲۷ دلار رسید. این شاخص نفتی هم امروز تا ۴۴.۳۵ دلار پایین آمده بود.

 جین مک‌گیلیان، معاون مدیر تحقیقات بازار در تردیشن انرژی در کانکتیکات استنفورد، می‌گوید: با توجه به سطح بالای نوسانات قیمت که ما در ماه گذشته شاهد آن بودیم، جهش ۲ دلاری در یک روز، چیزی جز نشانه‌ای دیگر از نوسانات شدید قیمت در آینده نیست.

قیمت‌های نفت با بازگشت بازار سهام آمریکا، تقویت شدند؛ هر چند داده‌های تولید ضعیف چین در ماه دسامبر، به نگرانی از کند شدن اقتصاد جهان با وجود افزایش تولید غول‌های نفتی مانند روسیه و آمریکا می‌افزاید. 

در عین حال، وزیر انرژی امارات متحده عربی، روز سه‌شنبه گفته که در مورد دستیابی به توازن بازارهای جهانی در ربع اول سال جدید، امیدوار است.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *